Gorycz porażki na zakończenie

Naszym dziewczynom, które już dawno zapewniły sobie utrzymanie nie udało się zakończyć sezonu zwycięstwem. Jarosławianki bardzo chciały zagrać dla kibiców i w ostatnim meczu o pierwszoligowe punkty zgarnąć pełną pulę. Niestety trzeba było przełknąć gorycz porażki.

Gospodynie od kilku kolejek obniżyły loty, nie można odmówić im walki, ale gra pozostawiała wiele do życzenia. Spotkanie z WKPR-em zaczęło się dobrze. Po akcjach Wioletty Nasiłowskiej i Michaeli Bajzovej JKS wygrywał 2-0. Nasz zespół nie rozpędzał się jednak, widać było, że w końcówce sezonu złapał lekką „zadyszkę”. Zamiast odskoczyć na większy dystans w 7 minucie pozwolił przyjezdnym wyrównać. W 9 minucie, za sprawą Joanny Mierzejewskiej po raz pierwszy na prowadzeniu były już warszawianki.  W 12 minucie Wesoła wygrywała nawet dwoma golami 6-4 dając tym samym sygnał, że do Jarosławia nie przyjechała na wycieczkę. JKS wyrównał po trafieniach W. Nasiłowskiej, najpierw ze skrzydła a za chwilę z rzutu karnego, ale już do końca połowy „szarpał” się w ten sposób z przeciwniczkami. Remis notowano jeszcze cztery razy, po raz ostatni w 29 minucie 12-12. Tuż przed przerwą zespół WKPR-u zdobył jeszcze gola z karnego i znowu objął prowadzenie. Jak się potem okazało nie oddał go już do końcowego gwizdka. Po zmianie stron ekipa ze stolicy dołożyła jeszcze dwa trafienia. Trzy bramki przewagi, wobec bardzo nierównej gry jarosławianek oraz dużej ilości kar nakładanych przez sędziów, były trudne do odrobienia. W 39 minucie było 15-17, ale już 46 zrobiło się 17-22. W 49 minucie JKS podgonił wynik na 20-22, po czym znowu dał sobie nawrzucać goli i w 53 minucie przegrywał 22-26. W ostatnich fragmentach gole dla jarosławianek zdobywała głównie Natalya Turkalo. Udało się jednak „zejść” tylko na dwa trafienia.  

SPR JKS JAROSŁAW – WKPR WESOŁA WARSZAWA 26-28 (12-13)

JKS: Kulpa, Musakova – Nasiłowska 9 , Strzębała, Turkalo , Ryshko , Sestakova 2 , Luberecka 3, Bajzova 4 , Wojtaszek, Motowidło , Rygiel , Bartoszek, Kozdrowicz, Moszkowicz, Łobaziewicz.

WKPR: Osińska – Haraszkiewicz, Skoczeń 6, Chmielecka 2, Nosecka 5, Gutowska 2, Robak 2, Nowicka, Mierzejewska 5, Andrzejewska 6.
Sędziowali: K. Jac (Tarnów) i M. Wrona (Tarnów). Kary: 12 i 6 minut. Widzów: 250.

Pozostałe wyniki:

Olimpia/Beskid Nowy Sącz – Varsovia Warszawa 31-28 (14-17), AZS UMCS Lublin – MTS Żory 29-19 (11-9), Sośnica Gliwice – Otmęt Krapkowice 40-20 (19-10), AZS AWF Warszawa – SPR Olkusz 31-41 (15-20).

Wróć